Sohbet Odası Kuralları

Sohbet odalarımızda mutlaka uymanız gereken kurallar nelerdir?

Sohbet odalarımız öncelikle Türkiye’nin ilk sohbet odalarından birisi Kardelen FM’e bağlıdır. Parçalanmaz bütünüdür ve o şekilde de devam edecektir. Bu sebeple sohbet odalarımızda Kardelen FM kuralları geçerlidir.

Kurallara uymayanlar sunucularımızdan uzaklaştırılacaktır.
  1. Kanal genelinde uyulması gereken kurallardan en önemlisi; site reklamının yasak olmasıdır. Bu Kural Bütün Sohbet Sitelerinden geçerli ve Temel Kuraldır. Sohbet Ettiğiniz Site ile Alakası Olmayan herhangi Başka Bir Sitenin Adresini Sohbet Kullanıcılarına Yazmanız Yasaktır! Bilinçli Olarak Girmiş Olduğunuz Sohbet Sitesinden başka Bir Yere Kullanıcı taşımak Başlıca Kural ihlalidir, direk kullanıcının sohbet odalarından uzaklaştırılma sebebidir.
  2.  Sohbet odaları kanal genelinde kendinize veya başkasına ait ( Cep telefon Numarası, Msn Adresi ) gibi kişisel özel bilgileri kanal genelinde Yazmak Yasak ve Yanlıştır. (Bu kurala uymayanlar hakkında dava açılabilir.)
  3. Sohbet Kanalı Genelinde ve diğer global kanalların genelinde renkli Yazı yazmak yasaktır. Renkli yazı Yazmanın Yasak Olmasının nedeni ise, Kanalda ki Sohbet Eden kullanıcıların yazılarının Karışmasından Dolayı tek Ve Sabit Yazı Şeklinde Olması En uygunu Olarak belirlenmiştir. Bu Kurala Uymayan Sohbet Kullanıcısı renkli yazı Yazdığı kanaldan uzaklaştırılır.
  4. Sohbet Odalarının Genelinde Büyük Harfle Yazı yazmak ve Sohbet Etmek Yasaktır. Büyük Harfle Yazılan Yazılar Diğer Sohbet kullanıcılarının Yazdığı Küçük kelimelerden Daha çok ilgi Çektiği için Bu yazı Şeklide Yasaklanmıştır. Cezası ise, Büyük Harf yazdığı Kanaldan Uzaklaştırılır.
  5. Kanal Operatörleri ( Op, @ ) yani Sohbet ettiğiniz Kanalın üstünde Kırmızı renkte Veya Sizden farklı renkteki yetkililerle global kanal genelinde yaptığınız tartışmada kural ihlali içindedir bu yüzden kanal yetkilileri ile tartışmasınız sohbet etme fırsatınızı yasaklayabilir. Kanal Operatörleri ile tartışmanın cezası ise, tartıştığınız kanaldan uzaklaştırılarak son bulur.
  6. Site üst Düzey yetkilileri ile tartışmakta yasaktır. Site üst Düzey Yöneticileri genellikle Site Sahibi ( GeneraL, Emrah ) Veya Site Sahibinin Belirlediği üst düzeyden oluşan ( Admin, Oper ) ile gireceğiniz tartışmalarda ise yapmış olduğunuz tartışmaya göre ceza alırsınız. Bunun Cezası ise değişkendir. Küfür halinde siteden uzaklaştırılırsınız, Küçük bir Tartışma ise kanal genelinden uzaklaştırılmakla kalırsınız.
  7. Sohbet sitelerinde siyaset, politika gibi konular yasaktır. Kanal genelinde siyaset veya ayrımcılık yapma özgürlüğü yoktur. Türkiye’nin değerlerini eleştirmek siyaset kapsamı içinde bölücülük ve ırkçılık hakkında sohbet etmek kesinlikle yasaktır ve bu kurallara uymayan her kim olursa Kardelen FM sohbet odalarından süresiz uzaklaştırılır.
  8. Sohbet kullanıcılarına hakaret etmek, özel hayatını eleştirmek, rencide etmek yasaktır. Bu kurala uymayanlar kanal veya sohbet sitesinden süresizce uzaklaştırılırlar.